Az Art sorozat régen várt első makró objektíve
A legendásan éles makró objektív utódja — SIGMA MACRO 70 mm F2.8 EX DG
Az utóbbi években a makró objektívek többsége belső élességállítású lett, hogy az automatikus élességállítás a lehető leggyorsabb lehessen. Ezzel szemben a SIGMA 70mm F2.8 DG MACRO | Art objektív az optikai teljesítményt helyezi előtérbe, teljesítve az Art sorozat vevőinek a képminőséggel kapcsolatos elvárásait. A közepes telefotó tartományban olyan lenyűgöző felbontást és hihetetlen képtisztaságot nyújt, ami túlszárnyalja a makró objektívekkel szemben támasztott elvárásokat. A mag nélküli DC motor tovább növeli a képminőséget, míg az optimalizált algoritmus segít a különösen finom automatikus élességállítást a nehezebb, nagy teljesítményű objektívben. A fotózás szerelmesei felidézhetik a legendásan éles SIGMA MACRO 70mm F2.8 EX DG makró objektívet, és élvezhetik annak előnyeit egy frissített formában, kiemelkedő Art minőségben.
Az optikai teljesítményt előtérbe helyező dizájn
Maximális teljesítmény minden tématávolságnál
A minden tárgytávolságnál elérhető maximális teljesítmény érdekében ez az objektív egy két lencsecsoportból álló, kinyúló és lebegő fókusz mechanizmussal rendelkezik. Ez a konfiguráció minimalizálja az aberrációt, hogy minden távolságból optimális eredményt nyújtson. Az axiális kromatikus aberráció minimalizálása érdekében az optikai rendszer két FLD üveg lencsetagot, két SLD üveg lencsetagot és egy-egy részleges szórású illetve magas törési mutatójú lencsetagot tartalmaz. Ezeken felül két aszférikus lencsetag segít növelni a felbontást közeli témák esetén. Ez az optikai rendszer lehetővé teszi a fókúszban tűéles, a fókuszon kívüli területeken színes csíkozástól mentes bokeh-jú képek készítését.
Exkluzív, alacsony szórású üveg
Az üvegen áthaladó fény törésének mértéke függ a fény hullámhosszától. Ennek a ténynek tudható be, hogy a különböző színek nem ugyanabban a pontban lesznek élesek. Az eredmény a kromatikus aberráció és a színes szegélyek, amiket főleg teleobjektíveknél lehet megfigyelni. A kromatikus aberráció jelentős része eltüntethető egy nagy fénytörésű konvex, és egy kis fénytörésű konkáv lencsetag kombinálásával. Ennek ellenére valamennyi kromatikus képhiba maradhat, amit „másodlagos spektrumként” emlegetünk. A hagyományos objektíveknél komoly gondként jelentkező másodlagos spektrumot a SIGMA objektívekben akár három különböző alacsony szórású üvegből készült lencsetag is csökkentheti: ELD (Extraordinary Low Dispersion - extra alacsony szórású), SLD (Special Low Dispersion - speciálisan alacsony szórású) és FLD (“F” Low Dispersion - „F” alacsony szórású). Az FLD lencsetag ultra-alacsony szóródás mellett rendelkezik nagy fényáteresztő képességgel, ami a fluorit szokatlanul alacsony szórásával párosul. Az ilyen jellegű, egyedülállóan alacsony szórású lencsetagok felhasználásával készülő SIGMA objektívek kromatikus hibáktól mentes, kiemelkedő rajzolatot biztosítanak.
*SIGMA objektív technológia
Focus-by-wire rendszer a kényelmes és precíz élességállítás érdekében
A focus-by-wire (elektromos vezérlésű élességállítás) rendszer megszünteti a közvetlen mechanikus kapcsolatot az élességállító gyűrű és az élesség meghajtási rendszer között. aA SIGMA legfrissebb algoritmusai által hajtott, frissen fejlesztett egyenáramú motor optimális sebességgel és alacsony zajszinttel állítja az élességet. A manuális élességállítás az automatikus élességállítás során is folyamatosan elérhető, lehetővé téve a fotós számára, hogy a gyűrű egyszerű elforgatásával igazíthasson az élességen. Ezen felül az élességállító gyűrű nagy fordulási szögének köszönhetően kiemelkedően precíz élességállításra nyílik lehetőség, ami nélkülözhetetlen a hatékony makró fotózásnál.